Depilace

Depilace teplým voskem

          Depilace voskem se používá téměř na všechny části těla – obličejové partie, ruce, nohy, záda, třísla, nejčastěji depilovanou části pokožky jsou nohy.

Nic se nevyrovná tomu, když přejedete rukou po své kůži a ta je hladká bez chloupků. Ještě lepší je to v případě, kdy kůže vydrží bez nepříjemně pichlavých chloupků po delší dobu. Pokud jste unavené z každodenního holení žiletkou, vsaďte na vosk, který odstraňuje chloupky i s kořínky.

Máte strach? Ještě nikdy jste depilační vosk nevyzkoušela? Ničeho se nebojte, ráda vám přiblížím každý nutný krok k perfektnímu výsledku!

Při depilaci voskem dochází k úplnému odstranění chloupku i s kořínkem a díky tomu se chloupků zbavíte na mnohem delší dobu než při klasickém holení nebo použití depilačních krémů. Při pravidelném odstraňování chloupků je jejich růst omezen, jsou jemnější a méně výrazné. Nevýhodou je, že u citlivějších typů pokožky, se může jednat o bolestivější způsob depilace, i když bolest trvá velice krátkou dobu.

Jak docílit relativně bezbolestné depilace?

Ze své zkušenosti potvrdím, že základem je pečlivá příprava.Chloupky je potřeba před depilací nechat dorůst na cca 5 mm aby se na depilační pásky zachytili pokud možno všechny. Před depilací musí být pokožka čistá a suchá, není vhodné použít kosmetické přípravky jako např. tělová mléka, oleje atd., nesmí na ní být otevřené rány, ekzémy, vyrážky, lupenka, pásový opar, křečové žíly, atd. Mateřským znaménkům je nutno se při depilaci také vyhnout.

Pokud je pokožka po depilaci podrážděná a červená, osvědčilo se mi zklidnění daných partií pomoci hydratačního – zklidňujícího oleje.

Co dělat po depilaci voskem?

Po depilaci je třeba udělat několik kroků, tak aby se zabránilo zarůstání chloupků. Jakmile se na kůži objeví malé červené hrbolky, vězte, že přichází čas na péči po depilaci. Hrbolky jsou způsobené růstem chloupků, které jsou uvězněné pod starými kožními buňkami. Většině lidí od zarůstání spolehlivě pomůže jednoduše peelingový krém, použitý jednou nebo dvakrát týdně.

Jak často chodit na depilaci?

Interval návštěv je velmi individuální. Záleží na tom, jak rychle chloupky rostou.Většina žen má mezi depilací i několik týdnů volna.

Depilace cukrovou pastou – konec podráždění pleti a červených zarůstajících chloupků.

Jedná se velmi šetrný způsob depilace, kde se chloupky z vlasového váčku odstraňují po směru jejich růstu, tudíž se netraumatizuje vlasový váček a lze se vyhnout jeho zánětu. Tato metoda odstraní i podélně zarostlé chloupky. V salonu Korunka se zaměřujeme na kompletní depilaci celého těla v podpaží, rukou, nohou, zádech, tříslech a intimních partií – brazilská depilace.

Depilace cukrovou pastou

Vzhledem k tomu cukrová pasta přilne pouze ke chloupkům stává se téměř bezbolestnou a lze tímto způsobem depilovat kteroukoliv část těla. Lze modelovat i velmi jemné linie (obočí, ušní boltce, intimní partie). Touto metodou lze odstranit chloupky min. dlouhé dlouhé 2-3 mm, proto Vaše pokožka může být stále hladká. Zde je 20 důvodů, proč vyzkoušet brazilskou depilace cukrovou pastou.

Depilační cukrová pasta se připravuje na bázi starověkých receptů. Pasta se připravuje výhradně z přírodních materiálů, neobsahuje žádné chemické prvky, barvivo či parfém. Depilační pasta se skládá z glukózy, tedy z monosacharidů a z vody. Je to shodná glukóza, kterou náš organizmus produkuje. Cukrová pasta není totožná s tzv. cukrovým voskem či s jinými cukrovými pastami.

Obsahuje stoprocentní přírodní materiály: glukózu (samozřejmě jinou než POTRAVINÁŘSKOU) a vodu, nezpůsobuje poškození ani alergii pokožky. Pasta či gel jsou schopné penetrovat do pokožky a uvolnit chloupky. Oproti ostatním cukrovým a voskovým produktům neobsahují kyselinu citrónovou (alergizuje, zvyšuje citlivost na UV záření). Cukrová pasta se používá při teplotě shodné s teplotou těla, a tak nezpůsobuje překrvení a nepředstavuje nebezpečí ani pro křečové žíly.

Aplikace
Depilace – depilační cukrovou pastu kosmetička vmasíruje do pokožky proti směru růstu chloupků a vytáhne chloupky po směru růstu, proto se stává depilace bezbolestnou a nedochází k přetržení chloupků, ale k jejich vytažení z folikulu. Oproti ostatním metodám se chloupky odstraňují po směru růstu a cukrovou pastu je možno nanést několikrát na stejné místo.

Brazilská depilace

Velmi oblíbená hlavně v letních měsících je tzv. Brazilská depilace – šetrná depilace třísel a intimních partií těla. Tento trend k nám proniká především z USA a Austrálie, kde brazilskou depilaci podstupuje 50% žen. Brazilská depilace znamená kompletní odstranění chloupků z intimních partií. V Evropě se ale pod pojmem brazilská depilace označuje i taková depilace, při které se v oblasti intimních partií ponechá část ochlupení tvořící určitý tvar, nejčastěji v podobě úzkého proužku (landing strip) nebo trojúhelníku (triangle). Znáte 20 důvodů, proč si nechat udělat brazilskou depilace cukrovou pastou? Že, ne, čtěte dál.

Brazilská depilace

Chcete, srdíčko, proužek nebo všechno pryč? Klín si můžete nechat depilovat buď zcela ale většina žen si nechává trojúhelník, proužek aj.

Profesionálně vyškolená kosmetička pomocí cukrové pasty chloupky nejprve z pokožky uvolní a poté je šetrným způsobem odstraní. Tím, že jsou chloupky odstraňovány vždy po směru růstu, nedochází k přetržení chloupků, ale k jejich vytažení což zabraňuje podráždění pokožky a červených zarůstání chloupků.

Výsledný efekt je okamžitý, pokožka je hladká a bez podráždění. Chloupky při odstranění metodou cukrovou pastou postupně slábnou a nezarůstají, po čase pak mizí úplně a Vaše pokožka může být stále hladká.

Depilace podpaží
Folikuly chloupků v podpaží se obvykle nachází velmi hluboko pod kůží. Proto je vhodné, aby byly chloupky při jejich odstraňování co nejdelší.

Depilace nohou
Depilace nohou může být provedena ve třech variantách. Jednak pouze lýtka, což obvykle netrvá déle než 45 minut. Další možností je odstranění chloupků nad kolena, tedy do 3/4 nohou a trvá nejdéle hodinu. U varianty celých nohou, kdy jsou chloupky odstraněny kompletně na lýtkách i stehnech, je nutno počítat minimálně s hodinou. Časová náročnost se může lišit v závislosti na hustotě chloupků. Spolu s odstraňováním chloupků na nohách doporučujeme nechat si odstranit i chloupky na prstech u nohou a případně v tříslech.

Depilace rukou
Varianta odstranění chloupků pouze po lokty trvá okolo 45 minut. Depilace celých rukou zabere přibližně hodinu. Spolu s odstraňováním chloupků na rukou doporučujeme nechat si odstranit i chloupky na prstech u rukou a v podpaží.

Depilace horního rtu
Odstranění chloupků nad horním rtem pomocí cukrové pasty je velmi efektivní. Šetrností přírodních složek je pleť jen minimálně podrážděna, velmi rychle se regeneruje a chloupky mizí na dalších 6 týdnů.

Depilace obočí
Při depilaci obočí je nejprve jeho klenba vymodelována, a poté je upraveno do požadovaného tvaru. Výhoda v odstraňování obočí cukrovou pastou spočívá v tom, že jsou odstraněny i velice drobné a jemné chloupky, které pinzetou odstranit nelze.

Praktické informace

  • ideální délka chloupků pro depilaci je 0,5cm (tzn. asi 10-12 dní předem neholit)
  • pokud jsou chloupky delší než 1cm, nanášení pasty na dlouhé chloupky nepříjemně tahá, doporučuji je zastřihnout na požadovanou délku. Jestliže se vám do stříhání nechce, ostříhám si vás sama.
  • Oproti depilaci voskem, je vhodná i pro těhotné ženy