Užitečné informace, rady, tipy

Pravidla pro trhání obočí

1. Chloupky vytrhávejte po směru růstu a zásadně zespodu. Nikdy nevytrhávejte chloupky z horní části obočí. Pokud vás rozčilují, zesvětlete je.

2. Každý chloupek pevně uchopte pinzetou u kořenu a prudce škubněte.

3. Po vytržení několika chloupků přejděte na druhé obočí. Zajistíte tak, že tvar obočí bude stejný.

4. Nezapomeňte na chloupky u kořene nosu.

5. Trhejte ideálně po jednom chloupku, i jeden špatně vytržený chloupek vám může zkazit celý look.

6. Pořádně si ho vyměřte! Aneb jak na to? Čtěte dále…

  Špatně nabarvené, či vymodelované obočí, může opravdu zkazit celý váš vzhled. Ať Vám přidávat na výrazu v případě “ zamračení“ , či vám rozšiřovat, či zužovat tvar pleti aj.

 KROK 1 – Vezměte si pravítko, či cokoli rovného a přiložte jej tak, aby jste ho měli svisle kolem nosu, vnitřního koutka oka a tam by vám mělo obočí začínat. Pokud ne, poraďte se se svou kosmetičkou.

KROK 2 – Důležitým bodem je také vrchol obočí. Zjistíte ho tak, že přiložíte tužku úhlopříčně polovinou duhovky. Tam, kde se protne s obočím, je vrchol. Od tohoto místa by se obočí mělo zužovat a postupně přecházet v tenký proužek.

KROK 3 – Pravítko opět přiložíte k nosu, vnějšímu koutku oka a zde výše, by mělo končit vaše obočí.

Barva podle vlasů

Pokud si barvíte vlasy, obočí by mělo změnu barvy následovat. Dejte ovšem pozor na výběr správné barvy. Blondýnky by se měly vyhnout načervenalým odstínům, naopak vhodné jsou hnědé s našedlým podtónem. Pokud jste bruneta, nikdy si nevybírejte odstín tmavší než je barva vašich vlasů. Konečný tvar obočí zafixujete nejlépe voskem nebo gelem na obočí.

Obočí skutečně není zanedbatelnou částí obličeje. Nesprávná úprava může způsobit, že budete vypadat velmi nepřirozeně a směšně. Nemáte-li odvahu a zkušenosti, svěřte se napoprvé do rukou profesionální kosmetičky nebo zkušenější kamarádky.

 

 PÁR JEDNODUCHÝCH RAD K LÍČENÍ 

 Mé postupy jsou trošku jiné, ale takhle si může člověk pomoci co nejrychleji a nejefektivněji , bez zbytečného “ umazávání “ apod.

  • Než naneseme samotný make-up, měly bychom aplikovat krém. Ten by neměl být příliš těžký, aby nám následně make-up „neflekatěl“, necháme ho tedy minimálně 5 minut usadit v pleti. Pokud máte pocit, že jste krému nanesla hodně, použijte obyčejný kapesník, který přebytečný krém absorbuje.
  • A následuje další krok v podobě korektoru, vždy před nanesením samotného make-upu použije tuhý korektor, který zakrývá větší nedostatky. Jak jistě víte, existuje ještě krémovější forma korektoru, která kryje drobnější nedostatky, jako jsou kruhy pod očima, začervenání… Tento druh se používá až na make-up, aby se jemnější korektor nerozetřel, kdy by byl efekt nulový.
  • Teď by jistě většina z vás nenesla make-up, ano, můžete, ale pokud jste si chtěla aplikovat nějaké stíny na oči s make-upem ještě vyčkejte a zaměřte se nyní právě na oči. Právě při nanášení stínů se může stát, že se vám i malé množství pigmentů může nechtěně dostat na již rozetřený make-up. Když se jej budete pokoušet dostat dolů, mohla byste si pigment rozetřít, tím vytvořit nehezké fleky a celá práce s make-upem by byla vniveč! Opravdu raději nejdříve vykreslete oči a až následně se vrhněte na make-up.
  • Krok ke správnému make-upu je použití podkladové báze. Ta zvýrazní pigmenty, projasní pokožku a hlavně zabrání make-upu v zalézání do vrásek, kdy se tvoří nehezké rýhy v oblasti nosoretek, očního okolí a čela. Podkladovou bázi používejte především tehdy, když chcete, aby make-up opravdu držel po celý den.
  • Tak, máme nanesen make-up, kruhy pod očima jsme zamaskovaly jemnější strukturou korektoru, a co dále? Nyní použijete pudr, nejdříve ten světlejší, kterým zafixujete make-up, a pak tmavší. Ten je skvělým pomocníkem při stínování obličeje. Nezaměňujte však s tvářenkou, ta slouží pouze k zvýraznění lícních kostí a nanášíte ji až po aplikaci těchto dvou odstínů pudru.
  • A na závěr samozřejmě nesmíme opomenout rty. Zde záleží vždy na tom, čím chcete rty zvýraznit, pokud chcete použít jakoukoliv rtěnku, myslete na to, že vždy byste měla použít konturovací tužku, která rty krásně orámuje, můžete s ní rty opticky zvětšit, či naopak zmenšit. Především zabraňuje rtěnce, aby se rozpila do vrásek v okolí rtů. Konturovací tužka by měla vždy korespondovat s odstínem rtěnky, jestli ale používáte více rtěnek, pořiďte si gelovou univerzální konturku. U lesků na rty sice není až tak důležité použití konturovací tužky, ale u výraznějších odstínů její použití doporučujeme.